GASTRONOME // BRĪVĪBAS IELA 31

September 14, 2016

 

Gastronome restorāns un grilbārs ierindojas labāko sea-food restorānu vidū Rīgā.  Ja esi zivju un jūras produktu cienītājs, un tev patīk brančot brīvdienās – šis piedāvājums ir tieši Tev! Šeit patiešām viss ir no zivīm, pat sviests, kas tiek smērēts uz svaigas maizes. Svētdienās šeit ir A la Carte brunch, kas sastāv no 6 ēdieniem un nelimitēta daudzuma spāņu dzirkstošā vīna.  Svinīgā atmosfērā ar baltiem galdautiem un laipnu viesmīli galds jums tiks klāts vairākas reizes. 

 

Pasākumu atklāj, protams, nekas cits kā svaigas austeres Creuses (4 sezonas, nr. 2 – audzētas Francijā).   Austeres ir perfektas – garšo pēc svaigas jūras brīzes. Tūlīt pēc tam seko tieši tās pašas austeres, bet jau grilētas – tām pievienots siers Parmigiano Reggiano un Pomodorino mērce. Pēc lieliskām uzkodām tiek servēta ķirbju krēmzupa ar ķirbju un saulespuķu sēklām un fetas sieru. Zupa, lai arī no tradicionālām sastāvdaļām, ir ļoti garšīga.    

 

Grillēta kalmāru fileja ar ingveru un saulē kaltētiem tomātiem – šī karstā uzkoda mūs tiešām pozitīvi pārsteidza.  Ja garšotu uz “aklo”, neuzminētu, ka tas ir kalmārs.  Protams, tas arī ir atceļojis no Francijas, un kombinācijā ar Gastronome grilu un meistarīgo šefu tas bija pārtapis lieliskā, mutē kūstošā tekstūrā.  Krītam kārdinājumā un papildus no ēdienkartes pasūtām lielo Madagaskaras garneli (80 g!).   Ēdienkartē ir pieejamas arī Argentīnas, Dienvidāfrikas un Senegālas garneles (var rīkot atsevišķu tematisko pasākumu par šo tēmu), bet izvēlamies Madagaskaras, lai pārliecinātos, ka tā ir saldāka par parastajām.  Jāpiekrīt – ir gan.

 

Visbeidzot kaut kas tradicionālāks – galvenais ēdiens - jūras asara fileja ar kartupeļu gratēnu. Fileja grilēta nevainojami un gratin kartupeļu kārtojums atbilstoši labākajām franču virtuves tradīcijām. Kulināro piedzīvojumu noslēdz Crepe Suzette ar apelsīnu mērci un vaniļas saldējumu.  Crepe ir ļoti līdzīga mūsu tradicionālajai plānajai pankūkai.  Ja kādam šķita, ka bija par daudz jūras produktu baudas, tad crepe visu salika savās vietās un atgrieza atpakaļ uz zemes. Mazajiem brančotājiem A la carte brunch ēdienkarte nebūs piemērota, līdz ar to būs jāizvēles no regulārās ēdienkartes. 

 

Ja uztrauc austeres – kā tās ēst un ko darīt ar pāri palikušo gliemežvāku – neliela video pamācība šeit!

 

Svētdienās plkst. 12.00-16.00

Cena pieaugušajiem - 25 € 

Iekļauts spāņu dzirkstošais vīns

 

KONTAKTI: 

GASTRONOME Restorāns un grilbārs

Brīvības iela 31, Rīga

+371 67019619

www.gastronome.lv

 

 

Please reload