Search

PAGALMS // KRONVALDA BULVĀRIS 2B

Updated: Jul 9, 2019Šoreiz raksts nebūs par klasisko brunch, bet gan par brīvdienu brokastīm. Saulainajā svētdienas rītā devāmies uz vietu, kur pirms 16 gadiem Latvijas Nacionālā teātra 'ēnā' Anda sāka apgūt pirmās iemaņas tenisā. Tagad blakus šiem tenisa kortiem, Kronvalda parka kanāla malā, atrodas PAGALMS. Tas nav parastais, 90. gadu bērnu nostāstiem apvītais, mājas pagalms, bet gan PAGALMS, kur var baudīt ļoti garšīgas brīvdienu brokastis un sajust modernā un vintāžīgā stila sajaukumu pašā Rīgas centrā.

Ienākot iekšā bija 'wow' moments. Melns koka interjers, vintāžīgi amerikāņu stila ādas krēsli, vietējais Lokal board sienas augšā, iespaidīgs bārs un teicama indie mūzikas playliste. Kā jau minēju, šeit nebija branča, bet gan īpaša brīvdienu brokastu menu ar dažādiem ēdieniem:

Brokastu burgeris - 12 €

Brokastu komplekts - 7 €

Spinātu pankūkas ar biezpienu, salātiem un sviesta zivi - 7 €

Rauga pankūkas ar piedevām - 5 €

Vegānās pankūkas ar chia sēkliņām un piedevām - 5 €

Vafeles - 4 €

Kafijas cena (latte) - M 2,5 € L 3,5 €

Ēdiens ilgāku brīdi bija jāgaida, tāpēc labāk šeit baudīt nesteidzīgas brokastis. Taču laiks pagāja ātri un ēdiens bija gaidīšanas vērts. Kā arī ēdiens tika pasniegts melnos māla traukos, kas ēdiena krāsas izcēla divtik.

Mana izvēle, protams, par labu brokastu burgerim. Burgeris bija liela izmēra, liellopa gaļa bija 'well done' ar labas kvalitātes vēršaci, kraukšīgu bekonu un pašceptu maizi, lielām kartupeļu daivām un plūmju mērci. Gan cena, gan arī pats burgeris bija iespaidīgs, taču tas bija tā vērts. Iespējams viens no lielākajiem garšīgajiem burgeriem Rīgā. Porcijas izmērs atbilst vienam izsalkušam vīrietim vai divām izsalkušām dāmām.

Arta izvēlējās brokastu komplektu, kas pasniegts modernākā izpratnē par klasiskajām angļu brokastīm. Bija īpaši kraukšīgs bekons ar cūkgaļas desiņām, ļoti garšīgs olu kultenis (iespējams pasūtīt olas veidu), pupiņas burciņā, zaļumu biezpiens un svaigas kraukšķīgas maizītes.

Anda izvēlējās spinātu pankūkas, kas bija ļoti garšīgs un viegls brokastu ēdiens. Pankūkas bija saldas un pufīgas. Arī sviesta zivs bija ļoti garšīga un lieliski iederējās šķīvī kopā ar salātiem, biezpienu un pankūkām.

Pēcāk jau bijām pilni, jo porcijas bija patiešām lielas, taču kopā nogaršojām arī supergaršīgas brokastu vafeles. Lai gan ļoti gribējām nogaršot arī Leldes kūkas, tām nu gan mums vietas vairs nepietika :)

Kopumā ēdiens bija patiešām labs. Šī ir arī lieliska pusdienu vieta darba dienās, kur par demokrātisku cenu (7€) iespējams kvalitatīvi un garšīgi paēst - zupa ar otro ēdienu un desertu vai dzērienu pēc izvēles. Pētījām arī pārējo ēdienkarti un cepums PAGALMAM par ēdienkartes oriģinalitāti. Šeit neatradīsiet standarta ēdienus - cēzara vai grieķu salātus vai soļanku. Patiešām interesanta ēdienkarte ar neordināriem salātiem (ar kvinoju, kale, turku zirņiem), zupām (won ton, karija) un otrajiem ēdieniem. Vakaros šī vieta pārvēršas par kokteiļu vietu, kur iespējams baudīt ļoti garšīgus un kvalitatīvus kokteiļus un dzērienus, kurus bārmeņi pasniedz ar pašgatavotiem sīrupiem, kas ir ļoti svarīgi dzēriena kvalitātē.

Vieta būs piemērota arī vecākiem ar bērniem. Ir pielāgota ēdienkarte, labierīcībās ir pārtinamais galds ar visiem nepieciešamajiem sakopšanas līdzekļiem.

Esam loti apmierināti pēc nesteidzīgā rīta PAGALMĀ un noteikti atgriezīsimies šeit kādā siltā vasaras vakarā, lai baudītu vakariņas un kokteiļus terasē.

Kontakti:

PAGALMS

Kronvalda bulvāris 2B

+371 25642030

Facebook lapa šeit:

Recent Posts

See All