Search

BEA BASIL // KVĒLES IELA 15/11

Updated: Jul 9, 2019Šodien pēc mūsu sekotāju ieteikumiem no paša Rīgas centra devāmies vēlajās brokastīs Juglas virzienā uz mums iepriekš nezināmu ģimenes restorānu, taču vietējo iedzīvotāju vidū tik ļoti iecienīto BEA BASIL.

Godīgi jāatzīst, ka mums bija maldīgs pirmais iespaids par vietu, kur atrodas brančotava. Tāpēc mēs esam nākuši pie secinājuma, ka nedrīkst spriest par vietu, pirms neesi apsēdies pie galda. Ienākot iekšā mūs laipni sagaidīja viesmīle un īpašniece, kuras ierādīja vietas. Mūsu pirmais iespaids - stilīgs padomju laika mājoklis ar hispterīgu gaisotni un mākslinieces Janas Nesterovičas glezniņām pie sienām. Uzreiz arī sapratām, ka šeit noteikti ir jārezervē galdiņi, jo vietas ir diezgan maz, restorāns bija pilns.

Ķērāmies pie brokastošanas. Tā kā brančs sākas tikai plkst.12.00, tas bija vairāk lunch, nekā breakfast. Galdā tika likti dažādi ēdieni - bija, protams, vēršacis ar cauraudzīti (bekons latviešu gaumē) un interesanti noformēts biezpiens, vistas spārniņi un stilbiņi, dažādi pagatavoti kartupelīši, rīsi ar grūbām un superīgu sēņu mērci, vairāku veidu lapu salāti - gan ar tomātiem un gurķiem jogurta mērcē, gan arī ar avokado, kaltētiem tomātiem un mozzarella sieru. Uz galda, kurš regurāli tika papildināts, atradās arī dažādas uzkodiņas, kā mazie cherry tomātiņi ar paipalu olu un sinepju - ricotta krēmu un arī divu veidu zupas - tomātu krēmzupa ar grauzdiņiem un gulašzupa. Kad bijām kārtīgi pabrokastojuši/papusdienojuši, nobaudījām saldo, kurš tika izsniegts katram idividuāli - persika pusīte ar restorāna īpašnieces paštaisīto smiltsērkšķu saldējumu un ogu mērci. Jāatzīmē, ka šeit pasniedz Segafredo kafiju. Ēdot desertu, diezgan ilgi tērzējām ar īpašnieci par vietas aizsākumiem un nostāstiem apvīto koku mājas priekšā, kurš diemžēl tika likvidēts.

Kopumā secinājām, ka brančs ir labs un piemērots tiem, kas dzīvo ārpus centra robežām, īpaši Juglas tuvumā, bet, protams, arī citi ir gaidīti. :)


Sestdienās un svētdienās plkst. 12.00-17.00

Brunch cena pieaugušajiem - 10 €

Bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam - 7,5 €

Kafijas cena (latte) - 3 €

Kontakti:

BEA BASIL

Kvēles iela 15/11 (Jugla)

+371 29482948

cafe@beabasil.lv

Facebook lapa šeit


Recent Posts

See All